۱۳۹۱ اسفند ۲۳, چهارشنبه

اعتراض مادران پارک لاله به فشار و بازداشت عشرت بستیجانی


خبرگزاری هرانا - عشرت بستیجانی از سال ۸۸ دوبار به صورت دسته جمعی با مادران پارک لاله بازداشت و در بازداشت دوم به زندان اوین منتقل و چند روز را در آنجا در حبس بسر می‌برد و سپس آزاد شد و یک بار نیز به صورت دسته جمعی احضار و بازجویی می‌شود. از آن زمان ایشان مدام مورد تهدید و تلفن‌های آزار دهنده وزارت اطلاعات قرار دارد.
بنا به به گزارش مادران پارک لاله ایران، از حدود شش ماه پیش نیروهای امنیتی و اطلاعاتی علاوه بر خود ایشان برای دخترش مهسا رضایی نیز مزاحمت‌هایی ایجاد کرده‌اند و چندین بار او را احضار و مورد بازجویی و تهدید و حتی مورد اهانت قرار داده‌اند و هنوز مشخص نیست که قصدشان از این اذیت و آزار‌ها چیست. خانواده از نیروهای امنیتی شکایت می‌کنند که برای پیگیری این شکایت نیز بار‌ها مورد بازخواست و تلفن‌های مشکوک و تهدیدآمیز قرار می‌گیرند و حتی از خانواده می‌خواهند که از شکایت خود صرف نظر کنند.
بر اساس خبرهای دریافتی یک شنبه ۱۳ اسفند نیروهای امنیتی به منزل ایشان یورش می‌برند و بسیاری از وسایلشان از جمله چند لب تاپ، چند موبایل، چند کتاب، دفتر یادداشت و برخی وسایل دیگر را ضبط و هنگام تفتیش از تمامی خانه فیلم برداری می‌کنند. آن‌ها حکم تفتیش منزل همراه داشتند ولی ظاهرا حکم جلب نداشتند و از عشرت بستیجانی و دخترش می‌خواهند که روز بعد به دادسرای اوین مراجعه کنند.


دوشنبه ۱۴ اسفند این مادر و دختر به اتفاق همسرش به دادسرای اوین مراجعه می‌کنند و پس از چند ساعت عشرت بستیجانی و دخترش را به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل می‌کنند و همسرش را به بیرون می‌فرستند. همسر وی به بازداشت آن‌ها معترض و حتی حاضر می‌شود برای آزادی آن‌ها وثیقه بگذارد که مسوولان دادسرای اوین می‌گویند: «تا چهارشنبه آن‌ها را جهت پاره‌ای سوال‌ها نگاه می‌داریم و سپس آزاد می‌کنیم». چهارشنبه خانواده با وثیقه به دادسری اوین مراجعه می‌کنند و برای پیگیری پرونده به دادگاه انقلاب می‌روند ولی آن‌ها را آزاد نمی‌کنند و پس از اعتراض و پیگیری‌های خانواده اجازه می‌دهند که در بازپرسی اوین با آن‌ها ملاقات کوتاهی داشته باشند.
شنبه ۱۹ اسفند مهسا رضایی با وثیقه آزاد می‌شود ولی به شدت نگران مادرش و فشارهای وارده بر اوست و به نظر می‌رسد که خانواده را تحت فشار شدید قرار داده‌اند که از رسانه‌ای کردن این خبر خوددادری کنند.
مادران پارک لاله اعلام کرده‌اند، ضمن تاکید بر سه خواسته همیشگی خود، لغو مجازات اعدام؛ آزادی تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی؛ محاکمه عادلانه و علنی تمامی جنایت‌های صورت گرفته در جمهوری اسلامی، یورش به منزل این خانواده و ضبط اموال آن‌ها و بازداشت عشرت بستیجانی و دخترش مهسا رضایی و اذیت و آزار آن‌ها را به شدت محکوم می‌کنیم. ما خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط عشرت بستیجانی هستیم و مصرانه می‌خواهیم که وسایل این خانواده محترم و دلسوز جامعه را هر چه زود‌تر بازگردانند و به اذیت و آزار آن‌ها پایان دهند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر