۱۳۹۱ تیر ۲۷, سه‌شنبه

مردان خیابانی 7 برابر زنان خیابانی و 76 درصد متأهل هستند

27 تیر 1391
Harassment
عکس آرشیوی: مزاحمت مردان خیابانی برای زنان

شهرزادنیوز: به ازای هر يك زن خيابانی 7 مرد خيابانی وجود دارد و «مردان خيابانی» در بيشتر خيابان‌ها ديده می شوند و برای زنان و دختران مزاحمت ايجاد می كنند. 76 درصد مردان خيابانی متاهل هستند و هر مرد خيابانی در طول روز، به طور ميانگين، صد بار برای زنانی كه هرگز سوار ماشين آنها نمی شوند،‌ بوق می زند.
 دكتر مجيد ابهری، جامعه شناس و عضو هيات علمی دانشگاه «شهيد بهشتی»، ضمن بیان این مطلب به « تهران امروز» می افزاید که اگر زنان خودفروش خيابانی به عنوان يك ناهنجاری اجتماعی در جامعه غير قابل انكار هستند، اين بستر اجتماعی است كه باعث تولد و رشد اين ناهنجاری و ضد ارزش شده است.
به گفته وی، بازار غريزه جنسی نيز مانند ساير بازارها تابع اصل عرضه و تقاضاست و حضور مردان تنوع طلب و غيرهمسو با هنجارهای اجتماعی در اين ميان مزيد بر علت است.
از سوی دیگر کارشناسان اجتماعی می‌گویند که هميشه پای مردان خيابانی در ميان است و تا مردان خيابانی نباشند، سن روسپيگری زنان در كشور- بر اساس آمار منتشر شده از سوی مسئولان سازمان بهزيستی - كاهش پيدا نمي‌كند.
دكتر سعيد معدنِی، مدير گروه جامعه شناسی دانشگاه تهران مركز، نيز در اين باره به تهران امروز گفت: مردان متاهلی كه در هر كوچه و خيابان به دنبال سوار كردن زنان بر ماشين خود هستند، يا هميشه چنين كاری را به عنوان تفريح انجام می داده‌ اند، يا در جوانی به دلايلی مانند فقر مالی مثلا نتوانسته‌اند ماشين بخرند و چون تفكری بيمارگونه دارند، گمان می كنند حالا كه صاحب خودرو هستند می توانند جوانی كنند. به گفته وی، چنين افرادی از نگاه بيمارگونه خود تمايزی «بين زنان متشخص و زنان خيابانی» نمی بينند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر