۱۳۹۱ مرداد ۴, چهارشنبه

فشن اسلامی با «مهپوش» و «مهرپوش» هم در راه است

٣ امرداد ١٣٩١
Islamic-fashion

شهرزادنیوز: تلفيق زيبايی و پوشش اسلامی مساله‌يی است كه مدت هاست در كشورهاي اسلامي زنان اين جوامع را درگير خود كرده است. ايران‌فشن يا همان فشن اسلامی موسسه‌يی است با «هدف ترويج زيبايی های پوشش اسلامی» با برگزاری دوره‌های آموزش مدلينگ يا همان اصطلاح خودشان «بهپوشي».
به گزارش اعتماد، بهپوشانی از سراسر كشور گرد هم آمده‌اند تا با تمرين‌های پياپی بتوانند به دور از مشكلات و موانع شرعی و عرفی در قالب طرحی نو، مد یا فشن را به جوانان كشور ارائه دهند؛ فشنی كه پسوند اسلامی بودن را يدك میكشد و برای ارائه اين قالب متفاوت، برنامه‌يی «درخور زنان و دختران كشورهای اسلامی» دارد.
شريف رضوی، طراح جوان فشن اسلامی، در این رابطه گفت که « برگزاری نمايشگاه مد و لباس با نمونه‌هایی از اهداف این مؤسسه با نمونه های زنده بود. نمونه‌هايي با پوشش كاملا اسلامی. طراحان لباس، ايرانی و غيرايرانی چون افغان و تاجيك هستند، كه با وقوف كامل بر فرهنگ و تاريخ ايرانی، طرح می زنند و ارائه ايده می كنند.
به گفته وی، در پی فراخوان این مؤسسه برای انتخاب 20 بهپوش (مدل)، بیش از 5000 نفر داوطلب شده اند. 20 نفر انتخاب شده بین 20 تا 30 سال سن دارند.
الهام بخش مد اسلامی او، طبق گفته ی خودش، احادیث و روایات اسلامی مبنی بر «بلند نخندیدن زنان یا راه رفتن بدون حرکات بدنی و بدون صدای کفش» هستند.
«مهپوش» واژه‌يی است كه برای دختران بهپوش استفاده مي‌شود و «مهرپوش» برای پسران. اينها قرار است «مروجان زيبايی در قالب پوشش اسلامی» باشند. نسبت به آنان سختگيری مي‌شود و برایشان كلاس اخلاق هم گذاشته می شود.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر