۱۳۹۱ بهمن ۲۵, چهارشنبه

زهرا رهنورد تحت‌الحفظ ماموران امنیتی به دیدار مادرش برده شد


ارسال کننده : خانم زهره کفایت حقیقی 

همزمان با احضار دختران موسوی و رهنورد به دادسرا
زهرا رهنورد تحت‌الحفظ ماموران امنیتی به دیدار مادرش برده شد
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۱
کلمه
چکیده: روز گذشته در حالی که دختران میرحسین موسوی به دادسرای اوین احضار شده بودند، زهرا رهنورد در غیاب میرحسین، تحت الحفظ و با همراهی ماموران امنیتی به دیدن مادرش رفت. دکتر رهنورد از ماه گذشته که پدر خود را از دست داد، تنها چند دیدار کوتاه با مادر خود داشته است. این استاد دانشگاه حتی از حضور در مراسم تشییع و ترحیم پدر خود نیز محروم ماند....
در سومین سالگرد آغاز حصر خانگی رهبران جنبش سبز، زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی روز گذشته تحت الحفظ و با همراهی ماموران امنیتی به دیدار مادرش رفت. 
به گزارش کلمه، روز گذشته در حالی که دختران میرحسین موسوی به دادسرای اوین احضار شده بودند، زهرا رهنورد در غیاب میرحسین به دیدن مادرش رفت.
دکتر رهنورد ماه گذشته پدر خود را از دست داد. این استاد دانشگاه حتی از حضور در مراسم تشییع و ترحیم پدر خود نیز محروم ماند. طی این مدت، وی تنها چند دیدار کوتاه با مادر خود داشته است.
در ماه‌های اخیر ماموران امنیتی با افزودن محدودیت‌ها به بهانه‌های مختلف مانع از دیدار دختران میرحسین با پدر و مادر خود شده‌اند، به طوری که در هفته‌های اخیر حتی تماس‌های تلفنی موسوی و رهنورد نیز به شدت محدود شده و دختران آن‌ها هیچ اطلاعی از والدین خود ندارند.
در سالروز آغاز حصر غیرقانونی زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی؛ کوکب و نرگس، دختران موسوی و رهنورد، به صورت تلفنی به دادسرای اوین احضار شدند و یک مامور ارشد امنیتی هم در تماس تلفنی به تهدید داماد مهندس موسوی پرداخت.
طی سه ماه گذشته فرزندان میرحسین گوشه‌هایی از آنچه در مدت اخیر بر پدر و مادرشان گذشته بود را در مصاحبه‌هایی با کلمه و نیز در بیانیه‌ای مشترک با فرزندان مهدی کروبی، اطلاع رسانی کردند. این در حالی بود که آن‌ها از ماه‌ها قبل تقریبا به طور کامل سکوت کرده بودند تا اعمال غیرقانونی و غیراخلاقی رهبران حکومت باعث نشود که روند درمانی دیرهنگامی که برای مهندس موسوی در حال پیگیری بود، متوقف شود.
ماموران امنیتی حاکمیت هم که پیش از این تهدید کرده بودند در صورت هرگونه خبررسانی فرزندان، ارتباط آن‌ها را با پدر و مادرشان به طور کامل قطع خواهند کرد، اکنون بر اجرای این تهدید غیرقانونی و غیر انسانی اصرار دارند و فرزندان موسوی را به طور کامل از وضعیت پدر و مادر خود که در حبس خانگی هستند، بی‌خبر نگه داشته‌اند و همچنین به خانه‌های آنان یورش برده و ساعت‌ها از آنان بازجویی کرده‌اند.
http://www.iran-emrooz.net/news/index.php/news2/43990/

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر