۱۳۹۱ مهر ۲۸, جمعه

نسرین ستوده دست به اعتصاب غذا زد

چهارشنبه 26 مهر 1391 ساعت 17:39 |


خبرگزاری هرانا - نسرین ستوده، وکیل زندانی و فعال حقوق بشر دست به اعتصاب غذا زد.
بنا به گزارش رادیو فرانسه، رضا خندان همسر خانم نسرین ستوده دقایقی پیش در صفحه فیسبوک خود با اعلام این خبر عنوان کرد این عمل خانم ستوده اعتراضی است به مخالفت دادستان تهران با ملاقات حضوری این فعال حقوق بشر با فرزندان و خانواده خود.
بنا بر این گزارش آقای ستوده در پست فیسبوکی خود نوشته است: "پس از ماهها دوندگی در دادستانی برای گرفتن بدیهی ترین حق یک مادر یعنی ملاقات حضوری مخالفت می شود. پس از ۱۷ ماه حضور در بند عمومی با دادن یک تلفن دو دقیقه ای مخالفت می شود. پس از یک سال با ملاقات برادر و مادر حتی به صورت کابینی مخالفت می شود.
همسر نسرین ستوده ادامه می دهد: "وقتی که دختر بچه ۱۲ ساله ممنوع الخروج و به همراه پدر اکنون به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب احضار می شود و این خبر به گوش نسرین در زندان می رسد.
دختر بچه ای که به دلایل درسی در روزهای چهارشنبه دیگر نمیتواند به ملاقات مادرش بیاید و با تغییر روز ملاقات مخالفت می شود.
دو ماه به عنوان مرخصی خانواده را چشم به راه می گذارند و حتی مدارکی هم دادستانی می گیرد و در لحظه آخر ناگهان مخالفت می شود. نسرین هم چاره ای نمی بیند جز اعتصاب غدا. متاسفانه او از امروز صبح اعتصاب غذایش را شروع کرده است."
آقای خندان در پایان این پست خود در شبکه اجتماعی فیسبوک تاکید کرده است: من امروز تمام تلاش ام را کردم اما به هیچ عنوان نتوانستم منصرف اش کنم.
همینجوری از شدت ضعف و لاغری قیافه اش درست قابل شناسایی نیست برای کسانی که در این مدت او را ندیده اند چه برسد از این به بعد...
لازم به ذکر است نسرین ستوده حقوقدان، وکیل دادگستری و فعال اجتماعی است. او عضو کانون مدافعان حقوق بشر، کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض آمیز علیه زنان، و انجمن حمایت از کودکان بوده و وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودکان قربانی ِ کودک آزاری و کودکان در معرض اعدام را برعهده داشته‌است. ستوده در سال ۱۳۸۸برنده جایزه حقوق بشر "سازمان حقوق بشر بین‌الملل" شد؛ خانم ستوده همچنین به همراه جعفر پناهی، کارگردان ایرانی در حال حاضر جزء نامزد دریافت جایزه حقوق بشری "ساخاروف" هستند.
خانم ستوده به شش سال زندان و ده سال محرومیت از حق وکالت محکوم شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر