۱۳۹۱ اسفند ۱, سه‌شنبه

موج دستگیری روزنامه‌نگاران در ایران ادامه دارد


خبرگزاری هرانا - در حالی که سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، از احتمال آزادی برخی از روزنامه‌نگارانی که چندی پیش در این کشور بازداشت شده بودند خبر داده، گزارش‌هایی حاکی از آن است که ۱۲ روزنامه‌نگار دیگر در ایران بازداشت شدند.

بر اساس گزارش‌های تأیید نشده‌ای، ۱۲ نفر از روزنامه‌نگاران محلی در شهر ایلام که در نشریات "وریا"، "کوشک" و "نجوا" مشغول کار بودند، ظهر دیروز از طرف اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شدند.

به گزارش رادیو فرانسه، کمپین خانواده زندانیان سیاسی نیز با اعلام این خبر اسامی برخی از بازداشت شدگان را به این شرح اعلام کرده است: احسان نیک پی، نسرین باوندپور، کامران محمدرحیمی، محسن چراغی و رحمت چراغی.

هنوز جزییات بیشتری از این بازداشت ها منتشر نشده است.


اما امروز، غلامحسین محسنی اژه‌‌ای، سخنگوی قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران، در یک نشست خبری درباره بازداشت‌ عده ای از خبرنگاران که در هفته‌های گذشته صورت گرفت، گفت: اگر بیم فرار و تبانی متهم وجود نداشته باشد و الزامی به تداوم بازداشت نباشد، پس از اتمام تحقیقات تا زمان دادگاه، فرد با قرار قانونی می تواند آزاد شود.

این اظهارات سخنگوی قوه قضائیه در حالی است که امروز جواد دلیری، یکی از روزنامه نگاران بازداشتی آزاد شد؛ پیش از این فاطمه ساغرچی و مطهره شفیعی، دو روزنامه نگار دیگر نیز آزاد شده بودند.

محسنی اژه‌ای با تکرار اتهام جمهوری اسلامی مبنی بر ارتباط خبرنگاران با دولت‌های غربی، گفت: حیف نیست که یک خبرنگار با بیرون در ارتباط باشد و اخبار مسائل کشور را به بیگانگان بدهد؟!

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر