۱۳۹۱ بهمن ۱۵, یکشنبه

رئیس پلیس آگاهی کرمان: علت تعرضات جنسی رفتار تحریک آمیز است

شهرزادنیوز:مقصر دانستن تعرض دیدگان به جای مرتکبان، نگرش خطرناکی است که به نظر می‌رسد رئیس پلیس آگاهی کرمان نیز دچار آنست و می‌گوید: رفتارهای تحریک‌کننده بعضی از زنان و مردان در سطح جامعه از علت‌های وقوع جرایم جنسی است.
به گزارش خبرآنلاین، هوشنگ پوررضاقلی، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان، طی سخنانی در جمع خبرنگاران، از جمله گفته است که در مواردی خانم‌ها و آقایانی که هیچ نسبتی با هم نداشته‌اند، در حاشیه‌های خلوت شهر حضور پیدا کرده و در حالت‌های زننده‌ای دیده شده‌اند که این امر زمینه‌ساز انجام جرم علیه این افراد شده است.

وی ضمن انتقاد از «بی‌حیایی در نوع نشستن‌ها و رفتار این افراد با یکدیگر»، اظهار داشت که «مراعات بایدها و نبایدهای اخلاقی» می‌تواند از بسیاری از جرایم علیه افراد جلوگیری کند.
این مقام پلیس، نقش قربانی را در زمینه ایجاد جرم مهم برشمرد و گفت: غفلت‌های قربانی جرایم زیاد شده است. در جامعه ما زیرساخت برای تردد امن خانم‌ها توسط تاکسی، تاکسی تلفنی، سرویس ادارات و سرویس دانشجویی و اتوبوس فراهم است. اما بعضی از بانوان با سهل‌انگاری از خودروهای مسافرکش شخصی استفاده می‌کنند.
به گفته وی، مجرمانی در چند پرونده اخیر دستگیر شده‌اند که در هیچ سوء سابقه ای، به ویژه در مسائل جنسی نداشته‌اند و جرم آنها بر اساس اعمال تحریک‌کننده افراد صورت گرفته است؛ «اگر حیا و رعایت موازین شرعی» وجود داشت، این اتفاقات ناگوار روی نمی‌داد.
http://www.1oo1nights.org/index.php?page=1&newsitemId=8309

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر