۱۳۹۱ بهمن ۱, یکشنبه

مهسا امرآبادی روزنامه نگار دربند به مرخصی آمد

ارسال کننده : خانم الهام تنگستانی 

مهسا امرآبادی روزنامه نگار محبوس در بند زنان زندان اوین، دقایقی پیش به مرخصی آمد.
به گزارش خبرنگار کلمه، مهسا امرآبادی روزنامه نگار محبوس در بند زنان زندان اوین، که به همراه همسر خود مسعود باستانی دوران حبس خود را می گذراند، دقایقی پیش به مرخصی آمد.
مسعود باستانی همسر این زندانی سیاسی که خود نیز روزنامه نگار است از سه سال پیش در زندان رجایی شهر نگهداری می شود، وی تاکنون تنها یک بار توانست به مرخصی بیاید که در آن ایام مهسا در زندان بود و نتوانست از حق مرخصی بهره مند شود. حال باید دید در این روزها که مهسا امرآبادی توانسته به مرخصی بیاید مسئولان تدبیر کرده و همسر جوانش را نیز به مرخصی می فرستند یا خیر.

مسعود باستانی و مهسا امر آبادی دو زوج روزنامه نگاری هستند که، یکی در زندان رجایی شهر کرج و دیگری در زندان اوین دوران محکومیت را سپری می کند. باستانی از تاریخ ۱۴ تیر ماه ۱۳۸۸ بازداشت و به اتهام تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی برای ایجاد اغتشاش به شش سال زندان محکوم شده است. او تا بهمن ماه ۱۳۸۸ در زندان اوین به سر می‌برد، اما در تاریخ پنجم بهمن ماه ۱۳۸۸ در اقدامی خلاف قانون و بر خلاف اصل تفکیک و طبقه‌بندی زندانیان از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر که محل نگهداری مجرمین خطرناک است، منتقل شده و اکنون در این زندان نگهداری می شود. مهسا امر آبادی نیز نخستین بار در خرداد سال ۸۸ بازداشت و حدود سه ماه را در بند انفرادی ۲۰۹ سپری کرد. پس از حضور مسعود باستانی در دادگاه های نمایشی و فرمایشی، مهسا از زندان آزاد شد اما در نهایت توسط شعبه ۲۸ داداگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه به یک سال حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر نیز تایید گردید.امرآبادی دومین بار در اسفند ۸۹ به بهانه حضور در تجمعات اعتراضی به حصر مهندس موسوی و مهدی کروبی توسط حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازداشت و به یک سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شد و اکنون نیز دوران محکومیت خود را سپری می کند. مهسا امر آبادی از جمله زندانیان زنی بود که هفته گذشته در پی رفتار توهین امیز صورت گرفته ماموران زندان در هنگام تفتیش و جست و جوی بند زنان دست به اعتصاب غذا زد.
http://www.kaleme.com/1391/11/01/klm-129995/

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر