۱۳۹۰ شهریور ۱۱, جمعه

الویت چادر مشکی بر انرژی هسته‌ای در حفظ نظام اسلامی +عکسسخنان لاله افتخاری نماینده مجلس اسلامی در باره الویت چادر مشکی بر بحث انرژی هسته ای، یک جوک شیرین نیست. او با زبان گویائی دیدگاه حکومت اسلامی در باره زن و مسئله پوشش زن را به دقیق ترین زبان بیان کرده است.
به زبان دیگر ممکن است که جمهوری اسلامی زیر فشار افکار عمومی و فشار بین المللی دست از انرژی هسته ای بردارد اما این رژیم تا پابرجاست، از تحمیل پوشش اجباری بر زنان دست نخواهد کشید زیرا این دیدگاه نسبت به زن از پایه ای ترین آموزه های دینی حکومت اسلامی است. پذیرش حق آزادی پوشش و یا برابر حقوقی زنان با مردان، پایه های حکومت اسلامی را در هم خواهد ریخت . از این روست که با سازماندهی انواع و اقسام گشت های کنترل حجاب و پوشش زنان، تلاش می کند الگوی خود را بر زنان شجاع جامعه تحمیل کند و هر بار دست از پا درازتر باید عقب نشینی کند.
چادر مشکی از بحث هسته‌ای برای ما مهمتر است
لاله افتخاری، نماینده تهران در مجلس که میهمان بخش خبری ساعت 10 شبکه تلویزیونی قرآن بود، گفت: امروز چادر مشکی از بحث هسته‌ای برای ما مهمتر است. لاله افتخاری، نماینده تهران در مجلس که میهمان بخش خبری ساعت 10 شبکه تلویزیونی قرآن بود، گفت: امروز چادر مشکی از بحث هسته‌ای برای ما مهمتر است.

وی در پاسخ به پرسش مجری که گشت‌های نهی از منکر را چقدر تایید می‌کنید؟، گفت: نود و چند درصد تایید می‌کنم. البته اینها مظلوم هستند و چون بقیه مراکز وظیفه خود را انجام نمی‌دهند، کار اینها یک وصله ناچسب شده است.
این عضو فراکسیون زنان همچنین به سوالاتی در زمینه برخورد با عوامل ویژه‌نامه خاتون پاسخ داد.
افتخاری همچنین درخصوص عوامل رواج بدحجابی در جامعه، چندین بار موضوع را به زمان آدم و حوا ارجاع داد و این که این اقدامات از آنجا ریشه گرفته و هنوز چه در غرب و چه در داخل ادامه دارد.
وی در پاسخ به پرسش‌های پرحرارت مجری علت دفاع از چادر مشکی را نماد شدن آن دانست و گفت: این حرف من نیست، حرف یک زن غیرمسلمان غیرایرانی زرتشتی است که چادر نماد استقلال زن ایرانی است. الآن ما همه جا با همین چادر مشکی می‌رویم و خیلی‌ها هم برخلاف گذشته که از ما صنایع دستی می‌خواستند، الان از ما چادر مشکی می‌خواهند.
خانم افتخاری همچنین مشکی را از نظر روان‌شناسی رنگ دارای ابهت و شکوه خواند و گفت: در یک دایره سفید می‌شود نوشت، اما در دایره سیاه نمی‌شود.
این نماینده مجلس بعد از حرف‌های کلی در زمینه لزوم قانون‌گذاری و فرهنگ‌سازی و…، در نهایت راهکار اصلاح حجاب در جامعه را کار جهادی دولت دانست.
به نظر می‌رسد موضوع حجاب و عفاف و نحوه طرح و جا انداختن آن در جامعه هنوز به کار فکری بیشتری نیاز دارد؛ کارهایی که می‌تواند به برخی مسئولین و امثال این نماینده مجلس نیز داده شود تا در دفاع از یک ارزش فرهنگی کمی قوی‌تر ظاهر شوند.
هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر