۱۳۹۰ شهریور ۹, چهارشنبه

مادرجواني بدليل خرابي آمبولانس جان سپرد


مادری ۳۰ ساله بدلیل سهل‌انگاری کادر پزشکی و خراب شدن آمبولانس در یکی از شهرهای کهکیلویه‌و‌بویر‌احمد جان خود را از دست داد. شنبه‌شب خانم ”آمنه نصرتی فرزند مهیار” ۳۰ ساله در سوق یکی از شهرهای استان کهگیلویه‌وبویراحمد هنگام افطار دچار نیش‌زدگی زنبور می‌شود و بلافاصله به درمانگاه شهر “سوق” جهت مداوا مراجعه می‌کند.
در این حادثه که ۵ شهریور ماه رخ داد مصدوم دچار تنگی نفس شدید شده و به‌دلیل نبود تجهیزات پزشکی و نبود راننده آمبولانس نهایتاً با تاخیر زیاد بوسیله تنها آمبولانس قدیمی موجود جهت مداوا به ”‌بیمارستان دهدشت‌” اعزام می‌شود.
در بین راه آمبولانس با نقص فنی مواجه شده و همراهان مصدوم مجبور می‌شوند حدود ۲۰ دقیقه صبرکرده تا دوباره مصدوم خود را با وسیله نقلیه دیگری به بیمارستان دهدشت برسانند. بر این اساس در حین جابجائی و قطع کپسول اکسیژن که ناشی از سهل‌انگاری و غیر‌حرفه‌ای عمل کردن کادر پزشکی همراه بیمار بوده‌، مصدوم دچار تنگ نفسی شدید شده و به کما رفته و در بیمارستان دهدشت فوت می‌کند. ایشان مادر دو فرزند پسر سه و نیم و دو و نیم ساله بودند.
این درحالی است که ماشین‌های موسو اهدایی سازمان بهداشت جهانی به تمامی مراکز درمان بخش‌های شهرستان کهگیلویه با تصمیم شخصی رئیس مرکز بداشت شهرستان به صورت اجاره‌ای در اختیار شرکت نفت قرار گرفته است.
لازم به ذکر است بر اساس شواهد ارائه شده از سوی مردم منطقه، بهداری موجود در شهر سوق متعلق به سال‌های قبل از انقلاب می‌باشد و هیچ‌گونه تغییری در ساختار و تجهیزات این درمانگاه صورت نگرفته است.
همچنین سوق به نسبت جمعیت دارای بیشترین تحصیلکرده‌های دانشگاهی قبل و بعد از انقلاب و همچنین تعداد زیادی پزشک عمومی و متخصص و پروفسور در سطح استان و کشور می‌باشد و قبرستان این شهر مملو از جوانانی است که یا در جبهه‌های حق علیه باطل به شهادت رسیدند و یا به دلیل خطرناک بودن جاده و مشکلات ارتباطاتی سوق با مرکز شهرستان بر اثر تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر