۱۳۹۰ مرداد ۱۵, شنبه

شهروندان بهایی فعال در زمینه ی فعالیت اجتماعی در اصفهان بازداشت شدند


روز شنبه ۱۵ مردادماه ۱۳۹۰ دو تن از شهروندان بهائی ساکن اصفهان که فعالیت اجتماعی داشته‌اند به نام‌های پریسا مقدس، یگانه آگاهی، متین جانمیان  پس از مراجعه به ستاد خبری وزارت اطلاعات در خیابان رودکی اصفهان بازداشت گردیدند.

بر اساس این گزارش این شهروندان بهایی روز پنجشنبه ۱۳ مرداد ماه در یکی از فضاهای سبز شهر اصفهان توسط نیروهای لباس شخصی که با یک ون و دو ماشین شخصی هجوم آوردند بازداشت گردیدند، علت بازداشت  فعالیت‌های اجتماعی و بهداشتی آن‌ها در پارک و آموزش‌هایی بوده است که در خصوص مضرات مصرف سیگار با کشیدن نقاشی بر روی کاغذ می‌داده‌اند.
پنجشنبه عصر پس از بازداشت، این فعالین اجتماعی توسط نیروهای لباس شخصی به زندان دستگرد اصفهان منتقل شدند و پس از یک دوره بازجویی به شکل موقت و با گرفتن مدارک شناسایی غروب‌‌ همان روز آزاد شده‌اند و از آن‌ها خواسته شده است که روز شنبه ۱۵ مردادماه خود را به ستادخبری وزارت اطلاعات در خیابان رودکی معرفی نمایند، که امروز شنبه در پی مراجعهٔ  به ستاد خبری  بازداشت شده و با دستبند به دادگاه انقلاب در بهارستان اصفهان منتقل شدند.
مسئولین در دادگاه انقلاب بهارستان اصفهان به خانواده‌های بازداشت شدگان اعلام داشته‌اند: «اتهام  تبلیغ علیه نظام می‌باشد و دادگاه آنان تا فردا برگزار شده و نتیجهٔ حکم آنان را تا فردا اعلام می‌کنیم»


هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر