۱۳۹۱ بهمن ۸, یکشنبه

افزایش ۲۶ درصدی مرگ‌های ناشی از قرص برنج


بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان پزشکی قانونی کشور، طی ۹ ماه اول امسال مرگ‌های ناشی از مسمومیت با قرص برنج نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۶ درصد افزایش یافت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، آخرین آمار سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص مرگ‌های ناشی از مسمومیت با قرص برنج در ۹ ماه اول امسال نشان می‌دهد ۴۴۹ نفر که ۲۴۵ نفر آنها مرد و ۲۰۴ نفر زن بوده‌اند، به علت مصرف قرص برنج جان خود را از دست داده‌اند.

این در حالی است که در ۹ ماه سال ۱۳۹۰ (مدت مشابه سال گذشته) ۳۵۴ نفر جان باخته بودند (۱۹۸ نفر مرد و ۱۵۶ نفر زن) و مقایسه آمار ۹ ماه سال ۱۳۹۰ با امسال نشان می‌دهد آمار مرگ‌های ناشی از مسمومیت با قرص برنج ۸/۲۶ درصد افزایش داشته است.
در ۹ ماه امسال بیشترین تعداد مرگ‌های ناشی از مسمومیت با قرص برنج با ۱۸۵ مورد در استان تهران اتفاق افتاد و پس از آن، در گیلان با ۶۹، مازندران با ۵۳ و لرستان با ۴۱ مورد، بیشترین آمار این قبیل مرگ‌ها ثبت شده است.
مرگ‌های ناشی از مسمومیت با قرص برنج با روندی صعودی هر سال افزایش می‌یابد؛ به طوری که در سال ۱۳۸۸ به میزان ۲۲۸ نفر (۱۲۴ نفر مرد و ۱۰۴ نفر زن) بود، اما در سال ۱۳۸۹ با رشدی ۷۸ درصدی به ۴۰۶ نفر (۲۰۴ نفر مرد و ۲۰۲ نفر زن) رسید و پس از آن هم در سال ۱۳۹۰ با رشدی ۱۴ درصدی به ۴۶۳ نفر (۲۵۹ نفر مرد و ۲۰۴ نفر زن) رسید.
http://www.iran-emrooz.net/news/index.php/news2/43663/

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر