۱۳۹۱ تیر ۲۰, سه‌شنبه

احضار عسل اسماعیل‌زاده جهت اجرای محکومیت

سه شنبه 20 تیر 1391 ساعت 16:13 |


خبرگزاری هرانا - عسل اسماعیل‌زاده فعال سیاسی که در دی ماه سال گذشته به تحمل چهار ماه حبس تعزیری و هشت ماه حبس تعلیقی محکوم شده بود، از سوی دادسرای مقدس اوین جهت اجرای حکم فراخوانده شد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عسل اسماعیل‌زاده فعال سیاسی که در ۱۷ دی ماه سال گذشته به تحمل ۴ ماه حبس تعزیری و ۸ ماه حبس تعلیقی در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی پیرعباس ممحکوم شده بود، جهت اجرای محکومیت خود به دادسرای مقدس اوین فراخوانده شد.
گفتنی است، اتهاماتی که عسل اسماعیل‌زاده به خاطر آن‌ها محکوم شده است عبارتند از تبلیغ علیه نظام و اجتماع و تبانی.
عسل اسماعیل‌زاده هم‌چنین ۱۱ اردیبهشت‌ماه سال گذشته در حین بازگشت به منزل توسط نیروهای موسوم به لباس شخصی بازداشت شده بود و مدت ۳۱ روز در سلول انفرادی بند ۲۰۹ به سر برد و یازدهم خرداد ماه سال ۹۰ با قرار وثیقه یکصد میلیون تومانی به طور موقت آزاد شده بود.بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:
•    بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی‌توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
•    بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می‌باشد.
•    ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر