۱۳۹۱ فروردین ۲۳, چهارشنبه

پناهیان: وزارت علوم رشته تحصیلی "مادری" تأسیس کند!!!علیرضا پناهیان، از روحانیون نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی، در یک برنامه تلویزیونی ضمن انتقاد از تحصیل دختران در رشته هایی مانند مهندسی معدن، عمران و کشاورزی خواستار تاسیس رشته تحصیلی «مادری» توسط وزارت علوم شد.
به گزارش دانشجونیوز، علیرضا پناهیان در برنامه تلویزیونی «سمت خدا» در پاسخ به سوالی در مورد کوتاهی مادران در تربیت دینی فرزندان گفت: "بهتر است ببینیم که آیا آموزش عالی کشور ما رشته‌ای را به عنوان رشتۀ تحصیلی برای ارج نهادن به مقام مادری تأسیس کرده‌ است که اکثر دختران تمایل داشته باشند در این رشتۀ تحصیلی مشغول به تحصیل شوند؟ بنده پاسخ به سؤال شما را در قالب پیشنهاد به نظام آموزش عالی و نظام آموزش و پرورش کشورمان بیان می‌کنم. "
وی همچنین از تحصیل دختران در برخی رشته های دانشگاهی به دلیل عدم تناسب با آن ها انتقاد کرد: "مطمئناً بسیاری از دختران جامعۀ ما از روی ناچاری به سراغ برخی از رشته‌های دانشگاهی می‌روند و آنها را انتخاب می‌کنند. البته وقتی می‌گویم «بسیاری» به معنای اکثریت نیست اما رقم قابل توجهی است.
به عنوان مثال رشتۀ مهندسی معدن، مهندسی عمران یا کشاورزی چقدر می‌تواند برای یک خانم قابل تعریف باشد؟ و چند درصد از خانم‌هایی که در این رشته‌ها تحصیل می‌کنند، مایل هستند بعد از تحصیل در این رشته‌ها مشغول به کار شوند؟"
وی در ادامه افزود: "اگر یک خانم به جای مدرک حسابداری یا رشته‌های دیگری از این دست که صرفاً در اداره‌ها یا شرکت‌ها مورد نیاز است، مدرکی گرفته بود که به درد مادری و فرزندداری او می‌خورد، الان می‌توانست از همۀ علمش استفاده کند."

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر