۱۳۹۰ آبان ۶, جمعه

نرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر برنده جایزه سال ۲۰۱۱ “دولت و بنیاد تاریخ زنده سوئد” شدنرگس محمدی، نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر که برنده جایزه سال ۲۰۱۱ “دولت و بنیاد تاریخ زنده سوئد” شده است به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت:« من یکساعت پیش از یکی از دوستان خبرنگارم این خبر را شنیدم که خیلی خوشحال شدم. واقعا افتخار می کنم که از میان مدافعان حقوق بشر از سراسر جهان این جایزه به من تعلق گرفته است. من به دلیل فعالیت های حقوق بشریم و به دلیل آنکه در تاسیس
“شورای ملی صلح” به همراه خانم شیرین عبادی مشارکت داشتم به ۱۱ سال حبس محکوم شدم اما تقریبا همزمان با حکم دادگاهم از سوی بنیاد تاریخ زنده سوئد برنده جایزه هم شدم و حالا به این نتیجه می رسم که فعالیت های حقوق بشری در سطح ملی نیست بلکه حمایت جهانی را به دنبال دارد.»

نرگس محمدی که در انتظار حکم دادگاه تجدید نظرش است به کمپین گفت:« ۱۴ نوامبر طی مراسمی قرار است این جایزه به من داده شود که من به علت اینکه ممنوع الخروج هستم نمی توانم بروم.به همین علت از دولت ایران می خواهم که اجازه خروج از کشور را به من برای رفتن به سوئد و گرفتن جایزه بدهد. »
نرگس محمدی گفت:« این جایزه دلگرمی بزرگ برای من و همین طور برای بقیه فعالان حقوق بشر در ایران است که علیرغم اینکه زندان، محرومیت از کار، ممنوعیت خروج از کشور و رنج های دیگر بر ما تحمیل می شود اما عاقبت فعالیت هایمان دیده می شود و نتیجه بخش است. من خیلی خوشحالم.»

نرگس محمدی که در انتظار حکم دادگاه تجدید نظرش است همچنین گفت:« ۱۴ نوامبر طی مراسمی قرار است این جایزه به من داده شود که من به علت اینکه ممنوع الخروج هستم نمی توانم بروم.به همین علت از دولت ایران می خواهم که اجازه خروج از کشور را به من برای رفتن به سوئد و گرفتن جایزه بدهد. »

جایزه «دولت و بنیاد تاریخ زنده سوئد» از جوایز مطرح در این کشور می باشد که هر سال به یکی از زنانی که در سراسر جهان در زمینه حقوق بشر فعالیت می کنند داده می شود. در بیانیه ای که توسط هیات داوران این جایزه توسط بنیاد یاد شده منتشر شده از خانم محمدی به عنوان یکی از زنانی که بارها دستگیر شده و در زمان بازداشت مورد آزار قرار گرفته و همچنین به خاطر فعالیت های او در زمینه آزادی بیان و حقوق بشر شایسته قدردانی قلمداد شده است.
نرگس محمدی از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به سه اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی،عضویت در کانون مدافعان حقوق بشر و تبلیغ علیه نظام به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

هیچ نظری موجود نیست:

پست کردن نظر